A kutyát tartó gazdák a kutyaovi során szocializálhatják kutyájukat, így mire egy engedelmes vizsgára kerüne a sor a gazda és a kutya is megtanulja az alapokat és a kutyás berkekben elfogadott szokásokat. Ugyanúgy, ahogyan a gyerekeknél a kutyáknál is az óvodában szocializálódott növendékekkel egyszerűbb dolga van az iskolában "tanító" tanároknak.
A kutyaóvodát azok számára javasoljuk, akik gyakorlatlan kutyatartók, illetve nincs lehetőségük más kutyákkal összeszoktatni kedvencüket.
Minden kötelező oltás beadása után már lehet a kutyaoviba járni a kedvencünkkel.
- A legeslegfontosabb, hogy a kutyát ne hagyd otthon... :)
- A második legfontosabb, hogy a kutya oltási könyve minden alkalommal a gazdánál legyen. Oltási könyv nélkül a képzéseken, foglalkozásokon részt venni nem lehet!
- Egy legalább 1 méteres pórázt és a kutyára való nyakörvet (ne hámot!) hozz magaddal! A nyakörv ne szoritson, azonban ne is tudja hihúzni a fejét a kutya belőle.
- Jutalomfalatról gondoskodj! Lehetőség szerint a kutya által kedvelt száraz táp vagy apróra szeletelt felvágott - pl. párizsi)
Gombóc Artúr közismert mondását idéznénk: "lyukas csoki, töltött csoki, hosszú csoki, kerek csoki..." Vagyis kutyás nyelven: lehet kistestű, akár óriásnak megnövő, keverék vagy egy ígéretes kiállítási kutya, csupasz vagy bozontos, mi szívesen látjuk...
A kutyaoviban nem ritka, hogy kedvenced után szaladni kell így kényelmes, sportos cipőt vegyél fel. Bár úgy gondolod, hogy a Te kutyád nem ugrálós a többi még lehet az így kisestélyit vagy öltönyt csak akkor vegyél fel, ha nem sajnálod.
A pozitív megerősítés módszerével foglalkozunk a kutyaovi keretében kedvenceddel. Ez azt jelenti, hogy amennyiben az elvárásainknak megfelelően cselekszik a kutya pozitív visszaigazolást (simogatást, jutalomfalatot) kap tőled és megtanulja, hogy ha a "kedvedre tesz" jutalmat fog kapni.
Természetesen. A foglalkozások alkalmával mindig különböző szituációkat próbálunk beállítani. Ezek mindig egyszerű hétköznapi dolgok, ahol a kölyök reakcióinak megfelelően vagy erősítjük az ingert, vagy tompítjuk. Tehát itt nem tanítás folyik, hanem a környezet megismertetése a cél, illetve a gazdákkal megismertetni a kutyát. Ebbe a folyamatba bármikor be lehet kapcsolódni. Azonban hiba a várakozás, a kölyök minél későbbi bekapcsolása ebbe a megismerési folyamata.
Az egyik leggyakoribb kérdés, ezért egy külön menüpontot szenteltünk a megválaszolásnak. Olvasd el ide kattintva!
Általánosságban elmondható, hogy minden vasárnap 10 óra 30 perc-től 12 óráig tartanak a foglalkozások. Célszerű érdeklődni telefonon (főleg az ünnepek környékén), hogy van-e foglalkozás azon a napon, amikor szándékozol kijönni hozzánk.
Tapasztalataink szerint 7-hónapos korig érdemes hozni a kölyköt. A 7 hónapot betöltött kutyákat az előkészítő csoportba érdemes áthelyezni. Ennek két oka is van! Az egyik, hogy ekkor már komoly méretbeli különbségek vannak egy 6,5 hónapos és egy 3 hónapos kölyök között. Második ok, hogy a 7 hónapos kutyák már kezdenek felnőtt kutyák lenni, viselkedésük egyre inkább a kifejlett kutyákéra hasonlít. Ezért a 7-9 hónapos kutyákat egy úgynevezett előkészítő csoportba helyezzük.